Rezultate Concursuri și Olimpiade 2010 - 2011

Rezultate obținute la concursuri si olimpiade de elevii Grupului școlar Dimitrie Filișanu în anul școlar 2010-2011.

Olimpiada De Fizică Faza Județeană Ianuarie 2011
Elevii Gr. Dimitrie Filișanu:
Clasa a XI-a:
- Mitrea Corina – mențiune;
- Roth Marius – mențiune;
- Răduț Emilia Roxana - mențiune.
Clasa a IX-a:
  - Ionescu Ștefania Larisa – mențiune.

Sesiunea De Referate Și Comunicări Științifice Ale Elevilor Din Învățământul Liceal Disciplina Fizică, Etapa Națională, Secțiunea 2, Multimedia Și Fizica Aplicată
 Echipajul: Mitrea Corina, Știucă Cătălin, Băluțoiu Ionuț – premiul I.

Sesiunea De Referate Și Comunicări Științifice Ale Elevilor Din Învățământul Liceal Disciplina Fizică, Etapa Județeană, Sectiunea 2, Multimedia Și Fizica Aplicată
 Echipajul: Mitrea Corina, Știucă Cătălin, Băluțoiu Ionuț – premiul I.
 Echipajul: Raduț Emilia Roxana, Ștefan Roxana, Roth Marius Sever – mențiune.

Concursul De Creativitate Experimente Simple Realizate De Elevi Din Ciclul Gimnazial Și Liceal Etapa Județeană
 Elevii: Raduț Emilia Roxana, Ștefan Verginica Roxana – premiul I.
           Bălă Dragoș Emilian.

Concursul De Fizică Aplicată Radu Vișan
 Echipajul: Dumitrașcu Natalia, Bobâlcă Alexandru Adrian, Sucitu Mădălina.

Concursul Interjudețean de Fizică “Dovedește-ți Istețimea la Fizică” Etapa Interjudețeană
 Balaci Florin Alexandru – premiul II;
 Băluțoiu Alin Gheorghe – premiul II;
 Mitrea Corina Alina Elena – premiul II;
 Peia Daiana Alexandra – premiul II;
 Băluțoiu Ionuț Mădălin – premiul III;
 Isverneanu Dumitru Cătălin – premiul III;
 Popescu Liliana Delia – premiul III;
 Onea Cristina Liliana – mențiune;
 Roth Marius Sever – mențiune;
 Știucă Constantin Cătălin – mențiune;
 Chionaru Ioana Maria – participare;
 Sălceanu Marius – participare.

Concursul Interjudețean de Fizică “Dovedește-ți Istețimea la Fizică” Etapa Județeană
Băluțoiu Alin Gheorghe – premiul I;
Popescu Liliana Delia – premiul I;
Balaci Florin Alexandru – premiul II;
Băluțoiu Ionuț Mădălin – premiul II;
Onea Cristina Liliana – premiul II;
Chionaru Ioana Maria – premiul III;
Isverneanu Dumitru Cătălin – premiul III;
Mitrea Corina Alina Elena – premiul III;
Peia Daiana Alexandra – premiul III;
Roth Marius Sever – premiul III;
Sălceanu Marius – premiul III;
Știucă Constantin Cătălin – premiul III;
Gerea Marius Cătălin – mențiune;
Ionescu Ștefania Adriana – mențiune;

Proiecte Concursuri 2010 - 2011»

home»



Noutăți:

Project section.
Vizionează proiecte create de elevi.

Rezultate excepționale
Vezi rezultatele la olimpiade și concursuri obținute de elevii Gr. școlar Dimitrie Filișanu.

Site întreținut de:

    Elevii:

Băluțoiu Alin Gheorghe Băluțoiu Ionuț Mădălin Neață Adrian

    Profesorii:

Bebu Ioana Bianka    Bebu Ion